«Партнерство громади села і закладів освіти у формуванні громадянського суспільства»

з 2005 року Новосілківська загальноосвітьня школа І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області стала учасником проекту «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». Ми приділяємо велику увагу роботі з громадою, беремо участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, а також забезпечуємо зворотній зв’язок між усіма учасниками.

У нас звичайна сільська школа, спрямована на залучення ресурсів місцевої громади, громадських організацій, батьків і підприємств до шкільного життя, тому що сучасній молоді потрібен великий вибір можливостей та підтримка. Саме така діяльність закладу позитивно впливає не лише на самооцінку молодих людей, а й на розвиток громади в цілому.

Для успішної роботи моделі нашої школи є тісна співпраця школи, батьків, органів місцевого самоврядування та всієї громади села, яка діє за трьома основними напрямками:

· демократизація,

· партнерство,

· волонтерство.

Саме така співпраця дає можливість вирішувати проблеми школи, задуми місцевої громади, сподівання та надії батьків, всіх громадян про успішну реалізацію підростаючого покоління.

За період з 2002 по 2010 роки координатором громадсько активної школи Кубай Наталією Михайлівною (в її ж особі і сільського голови) було проведено низку заходів щодо згуртування громади, батьків, мешканців села до вирішення соціальних та інших проблем, які виникали як у школі, так і у громаді.

Спільними зусиллями громади для створення іміджу сільському навчальному закладу було проведено реалізацію низки проектів, зокрема:

· «Школа як осередок розвитку громади»

· «Наступність у роботі дитячого садка і школи»,

· «Гармонія інтелекту, здоров'я і краси»,

· «Відновлення національних традицій»,

· «Видатні постаті рідного краю»,

· «Зв’язок поколінь»,

що дає змогу успішно здійснювати навчально-виховний процес, надавати соціальні послуги і ефективно використовувати ресурси громади в інтересах її мешканців.

«Наступність у роботі дитячого садка і школи»

Хочу зупинитися на реалізації проекту - «Наступність у роботі дитячого садка і школи»

Діти з дитячого садка, які приходять до першого класу у наш заклад здружені в колективі, привчені до самообслуговування, підготовлені до школи за діючими програмами дошкільного виховання, швидко адаптуються і успішно навчаються в нашому закладі. Цьому передувала велика пропедевтична робота, оскільки до 2002 року дошкільний навчальний заклад у нашому населеному пункті був сезонним. З даного періоду він є постійно діючим. Завдячуємо координатору (бувшому сільському голові) Наталі Кубай, яка провела колосальну роботу щодо залучення до цієї роботи волонтерів, партнерів, бізнесові структури, спонсорів, які допомогли організувати навчально-виховний процес в дошкільному навчальному закладі, що на сьогоднішній день має високий рівень.

Колектив дошкільного навчального закладу «Берізка» на чолі з досвідченою завідуючою, педагогом Спасюк Ольгою Степанівною на високому рівні здійснюють навчально-виховну, просвітницьку та організаційну роботу серед дошкільнят, їх батьків та опікунів. Оскільки ця системна робота має певні наслідки та досягнення. Саме в цій роботі і створюється імідж навчальних закладів в сільській місцевості.

«Гармонія інтелекту, здоров'я і краси»

Педагогічні колективи дошкільного навчального закладу, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, на І місце ставлять стан фізичного, психічного, соціального і духовного здоров'я дітей громади. На запити батьків, бажання учнів, відкрито спортивний профіль та допрофільну підготовку дітей, починаючи з дошкільного навчального закладу. Для відкриття спортивного профілю спільними зусиллями сільської ради, приватних підприємців, відділу освіти, батьків, спонсорів, волонтерів зробили капітальний ремонт спортивного залу, облаштували тренажерний зал, придбали спортінвентар, проводимо там спортивні свята, працює спортивно-танцювальний колектив «Лелеченьки», спортивні секції та фітнес-клуб для дітей і дорослих. Клуб любителів волейболу, де активними учасниками є молодь села.

У навчально-виховний процес ми запроваджуємо здоров’язберігаючі технології, зокрема впровадження проекту МТП «Гармонія інтелекту і здоров'я «ПіснеЗнайка»

Навчання за даним Проектом дуже подобається дітям та їх батькам. Це економить час, який дитина може використати для відпочинку, оздоровлення і творчої діяльності. Це цікаве і просте навчання використовується для виконання домашніх завдань, являється прекрасним засобом для підготовки дитини до школи та зняття емоційних та психологічних стресів.

За минулі роки досвід нашого загальноосвітнього навчального закладу досягнув значного прогресу та набув поширення в межах області як обласний опорний заклад освіти.

«Зв'язок поколінь»

Проект «Зв'язок поколінь» об’єднує в собі багатогранну роботу з виховання підростаючого покоління в патріотичному дусі, прищеплення їм любові до рідного краю, національної гордості за свій народ.

Ініціатором відродження українського козацтва у нашому селі була координатор громадсько-активної школи Кубай Н.М. За її сприяння було створено осередок громадської організації «Українське козацтво» та модель учнівського самоврядування «Шкільне козацьке товариство», матеріали якого були представлені на обласній педагогічній виставці

«Відновлення національних традицій»

Проект «Відновлення національних традицій» допомагає згуртовувати сільську громаду та виховувати молоде покоління на кращих прикладах збереження обрядів та традицій українського народу. Це процес, в якому старше покоління передає народний скарб молодим нащадкам. Жіночий ансамбль „Журавка“ – наймолодший колектив села, але участь в ньому беруть жінки віком 60-80 років. Перший виступ ансамблю відбувся в телепрограмі „Надвечір'я“. Ансамбль українського фольклору «Журавка» та «Калиновий Кут» радують своїми піснями не лише односельчан, а й їздять з дружніми концертами до друзів. Вони є бажаними гостями на шкільних заходах. Цікаво та зворушливо проходять в селі відзначення різних свят.

Сьогодні у нас новообраний сільський голова Кияниця Олена Миколаївна, яка теж готова до співпраці. У 2011 році прийняла естафету – стала координатором ГАШ. Завдяки тісній співпраці з підприємцями села школа обладнана сучасними меблями, комп’ютерною технікою, здійснено підключення до швидкісного Інтернету. Звичайна сільська школа стає сучасним інноваційним закладом освіти.

Крок за кроком, сходинку за сходинкою, наближаємось до мети: зробити життя кращим, цікавим і багатогранним. Бо, як говорить мудре народне прислів’я: «Тому роду не буде переводу, де люди милують згоду». Тільки спільними зусиллями, відповідальністю, чуйністю один до одного можна вирішувати найважчі, найскладніші завдання. І найголовніше з них – виховати Громадянина сучасного світу.

Додаток Презентація з досвіду ГАШ

Презентація з досвіду ГАШ 2016
Кiлькiсть переглядiв: 497

Коментарi