РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ ГАШ

"ДРУЖНА РОДИНА, ЗДОРОВА ДИТИНА - МІЦНА ГРОМАДА"

Реалізація всього навчального процесу не обмежується лише роботою в школі – це починає сім’я, дошкільна освіта, початкова ланка, середня, старша, профільне навчання, громадськість. І лише тоді буде позитивний результат, коли всі ці ланки будуть тісно співпрацювати. Наша школа, як осередок розвитку громади, підтримує тісний зв’язок з місцевим самоврядуванням, партнерами, волонтерами та спонсорами, що допомагають здійснювати навчально-виховний процес та розвиток сільської громади. В селі створена громадська організація українського козацтва, яка є наставником учнівського самоврядування, що дістало назву «Шкільне козацьке товариство імені Івана Мазепи» (ШКТ) і базується на засадах патріотично-національного виховання молоді в дусі традицій і звичаїв українського козацтва. Наші музей історії села та музей декоративно-прикладного мистецтва допомагають реалізовувати проекти з пошукової роботи та відновлення національних традицій свого народу.

Діючи спільними зусиллями, реалізуються основні проекти: «Наступність у роботі дитячого садка і школи», «Зв'язок поколінь», «Гармонія інтелекту, здоров'я і краси», «Відновлення національних традицій», «Видатні постаті рідного краю» та багато інших.

Ми займаємось дослідно-експериментальною роботою по впровадженню у навчальний процес МПП «Гармонія інтелекту і здоров'я «ПіснеЗнайка» у школі І ступеня». В період 2010-2014 року школа була обласним опорним закладом освіти. Ділимось досвідом на районному та обласному рівнях.

Створено спортивно-танцювальний колектив «Лелеченьки», який за 10 років свого існування колектив здобув призові місця на конкурсах і фестивалях України і, навіть, за її межами.

Проект «Зв'язок поколінь» реалізується через акції «Весняний тиждень добра», «Шануємо ветеранів», «Дні пам’яті», «Благодійний ярмарок» та ін. Відкрито шкільний музей історії села, де зібрані унікальні матеріали та експонати про відомих жителів села та зроблено вагомий внесок до видання історичного роману письменника-земляка П.П.Сиченка.

Створено осередок громадської організації «Українське козацтво» та модель учнівського самоврядування «Шкільне козацьке товариство».

Приклади успішної співпраці між шкільною адміністрацією та учнями, батьками, представниками місцевої громади, місцевими управліннями освіти, місцевими органами влади.

2005 рік. Для відкриття спортивного профілю спільними зусиллями Новосілківської сільської ради, приватних підприємців, відділу освіти, батьків, спонсорів, волонтерів зробили капітальний ремонт спортивного залу, облаштували тренажерний зал, придбали спортінвентар.

2006 рік. За підтримки МГО «Українське козацтво», Новосілківської сільської ради створено осередок Українського козацтва. Розроблено модель учнівського самоврядування «Шкільне козацьке товариство».

2008 рік. Спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація ветеранів-підводників» на Всеукраїнському рівні проведено заходи з нагоди відзначення 100-ї річниці з Дня народження Героя Радянського Союзу контр-адмірала І.Х.Кучеренка.

2011 рік. Спільно з творчим клубом «Пошук» Макарівського ЦТДЮ, відділом культури і туризму Макарівської райдержадміністрації , відділом освіти Макарівської райдержадміністрації, ансамбль українського фольклору «Калиновий Кут», Новосілківським жіночим ансамблем «Журавка», спортивно-танцювальним ансамблем «Лелеченьки» та за підтримки депутата районної ради Плотніцького О.П. провели ряд заходів з відзначення 90-ї річниці з дня народження видатного письменника-земляка Володимира Малика (В.К.Сиченка)

2011 рік. За сприяння КОІПОПК, відділу освіти Макарівської районної державної адміністрації та за підтримки Новосілківської сільської ради презентували досвід роботи школи в рамках реалізації проекту «Створення розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні».

2014 рік. Завдяки спільній роботі адміністрації школи, ради ГАШ, батьківського комітету, волонтерів, спонсорів зроблено капітальний ремонт шкільних туалетів.

2015 рік. Стали учасниками проекту «Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади», ввійшли у число 12 ГАШ України (четвірка ГАШ Київської області).

16 лютого 2015 року нами було проведено «Самооцінювання школи в статусі громадсько-активної школи (ГАШ) за відповідними міжнародними стандартами, які зафіксували, що стандарт Послуги були оцінені найменшою кількістю балів через відсутність спеціального приміщення. Результати проведення соціологічного опитування серед жителів села показали, що саме відсутність належних умов є перепоною для надання якісних послуг.

Для підготовки та реалізації проекту створено творчу групу педагогів для реалізації даного проекту: «Дружна родина, здорова дитина – міцна громада».

Актуальність даного проекту обумовлена створенням умов, сприятливих для функціонування шкільного спортзалу як центру оздоровчої, профілактично-лікувальної, просвітницької роботи як для учнів та вчителів школи, так і для жителів села, з метою збереження, зміцнення фізичного та психічного здоров’я.

За відсутності окремого приміщення в школі та будинку культури на території села спортивний зал постійно використовується і як центр культурно-масової роботи.

Ця проблема в школі була частково вирішена –спортзал який на потребував реконструкції. У 2005 році силами батьків, громади, волонтерів та спонсорів було здійснено частковий ремонт, придбано спортивне обладнання, матеріали для оформлення сцени під час проведення заходів.

Однак, стан спортивного залу обмежував можливість використання активних форм та методів роботи у спортивному залі в холодну пору року.

Метою проекту булостворення у навчальному закладі умов для роботи клубів за інтересами, як засобу гармонійного розвитку учнівської молоді та сільської громади і громад сіл Мостище, Яблунівка, Чорногородка, Ясногородка

Цілі проекту:

§ Створення клубів за інтересами:

o Комп’ютерний клуб «Flash»

o Спортивні клуби для дітей та дорослих

o Клуб майстрів «Умілі ручки»

o Клуб турботливих батьків.

§ Об’єднання зусиль школи, активу громадсько-активних шкілщодо гармонійного розвитку спільно з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та громадами сіл Мостище, Яблунівка, Чорногородка, Ясногородка;

§ Проведення агітаційно-просвітницької роботи серед громадськості щодо підтримки фізичної культури в сільській місцевості, сприяння у проведенні різноманітних масових заходів;

§ Висвітлення в засобах масової інформації, інформаційному віснику ГАШ, на сайті школи та в соціальних мережах результатів реалізації проекту.

Цільовими групами проекту є учні школи, студентська молодь, педагогічний персонал школи та інших шкіл району, місцевіжителі та громади сіл Мостище, Яблунівка, Чорногородка, Ясногородка.

Загальний бюджет проекту – 60 тис. грн. в тому числі: грант Конкурсу – 30 тис. грн., кошти громади – 30тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту:

§ Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

§ Макарівська районна рада та райдержадміністрація.

§ Відділ освіти Макарівської районної державної адміністрації.

§ Районний методичний кабінет.

§ Міжнародний інноваційний центр гармонійного розвитку людини.

§ Громади сіл НовосілкиМостище, Яблунівка, Чорногородка, Ясногородка.

§ ПП «Оганесян».

§ СФГ «Плай».

§ Приватний підприємець Михайло Малишев.

§ Приватний підприємець Олександр Малишев.

Створення в установах освіти умов для збереження та зміцнення здоров’я дітей є одним із пріоритетів діяльності школи, що зазначено в «Програмі розвитку громадсько-активної Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2014-2019 роки», яка в свою чергу корелюється з пріоритетами розвитку здоров’я учнів, зафіксованих в програмі розвитку Київської області.

Проект реалізуватиметься в рамках Стратегії розвитку Київської області до 2020 року:

Стратегічна ціль 2. Висока якість життя людини.

Операційна ціль 2.2. Підготовка населення до життя та діяльності в умовах економіки, що змінюється.

2.2.1.Розбудова системи "освіта впродовж життя".

Операційна ціль 2.3. Забезпечення здорового способу життя людини.

2.3.1. Формування стійкого неприйняття громадою паління, вживання наркотиків та алкоголю серед молоді, формування умов та пропаганда здорового способу життя людини.

Кроки реалізації проекту «Дружна родина, здорова дитина – міцна громада».

На І етапі «Мобілізація громади» протягом березня-квітня 2015 року, було здійснено наступні заходи:

§ Проведено інформування громади, органів влади щодо проблеми проекту та шляхів її вирішення

o Анкетування серед членів громади, березень 2015 р.

§ громадські слухання, загальні збори колективу щодо: обговорення участі у реалізації пропонованих заходів проекту внесків сторін, відповідальності кожної сторони (школи, громади, органів влади)

o Розглянуто питання на нараді при директорі, березень, квітень 2015 р.

o Проведено засідання ради школи та батьківського комітету, травень 2015 р.

§ створення робочої групи для підготовки та здійснення постійного контролю за ходом реалізації заходів, передбачених проектом.

o Вчитель інформатики

o Вчителі української мови та літератури

o Педагог-організатор

o Заступник директора школи з виховної роботи

o Класні керівники

o Голова батьківського комітету

o Вчитель фізичної культури

o Медичний працівник

o Завгосп

o Вчитель трудового навчання

o Вчитель образотворчого мистецтва

o Вчитель музичного мистецтва

o Волонтери

Результати І етапу:

§ проведено громадські слухання та загальні збори колективу школи, на яких уточнений план заходів проекту, визначені внески сторін

§ створено робочу групу для моніторингу і оцінки заходів проекту

На ІІ етапі протягом травеня-грудня2015 року «Створення клубів за інтересами» комп’ютерний клуб «Flash», спортивні клуби для дітей та дорослих, клуб майстрів «Умілі ручки», клуб турботливих батьків було здійснено наступні заходи:

комп’ютерний клуб «Flash»

§ Випуск інформаційного вісника ГАШ

§ Створення відео-теки «Сторінками життя ГАШ» Розроблення занять комп’ютерної грамоти жителів громади

§ Надання комп’ютерних послуг населенню (випускні альбоми, копіювання, друк фотографій та ін.)

спортивні клуби для дітей та дорослих

§ Залучення волонтерів для організації роботи секцій в позаурочний час з різних видів спорту та спортивних танців для школярів

§ Розроблення занять з оздоровчої гімнастики, волейболу для дорослих.

§ Реконструкція спортивного залу

клуб майстрів «Умілі ручки»

§ Проведення презентаційних майстер-класів (папір офісний, двосторонній кольоровий папір, гофрований папір, клей, атласні стрічки, термоклеєвий пістолет, ножиці, фігурні ножиці для паперу, фігурні дироколи, набори для квілінгу, набори для вишивання, бісер).

§ Залучення умільців громади

§ Організація творчої виставки робіт (місце проведення: спортзал школи)

§ Проведення благодійної ярмарки (місце проведення: спортзал школи).

клуб турботливих батьків

§ Укладання угоди з Міжнародним центром гармонійного розвитку людини.

§ Вступ до Всеукраїнського батьківської спілки.

§ Залучення фахівців Міжнародного центру гармонійного розвитку людини

§ Обладнання місця для проведення занять з батьками

§ Підбір відеоматеріалів для родинного виховання.

§ Розроблення програми занять для батьків.

Організаційна робота

§ Уточнення кошторису на закупівлю обладнання

§ Проведення переговорів щодо закупівлі з відповідними підприємцями щодо: ціни на обладнання матеріали, механізмів розрахунків, оскільки частина коштів буде перераховуватись від донора Фонду «Крок за кроком», а частина – від громади села

§ Проведення переговорів з Фондом «Крок за кроком» та управлінням освіти РДА на предмет механізмів закупівлі обладнання з різних джерел

§ Придбання необхідного обладнання та встановлення

Результати ІІ етапу

  • Здійснено реконструкцію спортивного залу відповідно до санітарно-епідеміологічних норм та придбано необхідне обладнання та матеріали для організації та проведення занять клубів за інтересами згідно бюджету проекту
  • Створено клуби за інтересами
  • Розроблено програми роботи клубів за інтересами
  • Відновлено роботу 2 груп спортивно-танцювального колективу “Лелеченьки”. Громадський хореограф – волонтер Романюк Наталія
  • Створено групу занять фітнесом для дорослих. Громадський тренер – волонтер Фазлєєва Антоніна
  • Створено юніорську футбольну команду – керівник, тренер Макарівської районної ДЮСШ Сергій Пасько
  • Створено групу для занять з боротьби Тхеквондо – керівник тренер обласної федерації Тхеквондо, волонтер Пипоть Ірина
  • Відновлення занять сільської молодіжної команди з волейболу. Громадський інструктор Ярослав Романенко
  • Організовано щомісячний випуск інформаційного вісника ГАШ «Чайка»
  • Створено відеотеку «Сторінками життя ГАШ»
  • Підвищено рівень обізнаності цільових груп
  • Залучено членів громади до спільної діяльності

На ІІІ етапі «Інформаційна кампанія та підсумки», протягом березня-грудня 2015 року було здійснено наступні заходи:

§ Висвітлення ходу реалізації проекту та його підсумків у районній газеті „Макарівські вісті” та на веб-сторінці школи, інформаційному віснику ГАШ

§ проведення свята відкриття спортивного залу із запрошенням всіх причетних сторін та громади села

§ надання громадської оцінки (анкетування) якості реалізації проекту з боку учнів, вчителів, мешканців

§ Підготовка творчих звітів перед громадою (виставки робіт, участь у конкурсах, загально сільські масові заходи)

§ Підготовка звіту директора школи перед громадою, батьківським та учнівським активом

§ Поширення набутого досвіду та використання його під час реалізації інших проектів. (узагальнення матеріалів з досвіду роботи «Гармонійний розвиток учнівської молоді та сільської громади шляхом створення матеріальної бази для фізичного, естетичного та психічного розвитку через роботу клубів за інтересами Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області»

Результати ІІІ етапу

  • Результати проекту широко висвітлені в громаді села, в районі та в межах країни.
  • Висвітлення результатів у віснику ГАШ «Чайка»
  • Спортивний зал готовий до надання спортивно-оздоровчих та естетичних послуг

§ Здійснення моніторингу з виявлення умільців серед громади

§ Проведено презентаційні майстер-класи

§ Проведено перші зустрічі

§ Проведено благодійні ярмарки

Довготривалі результати проекту «Дружна родина, здорова дитина – міцна громада»

§ підвищення рівня охоплення заняттям фізичною культурою і спортом учнівської, студентської молоді та громадськості села;

§ впровадження доступних, якісних і різноманітних форм роботи та спортивних послуг для різних верств сільського населення;

§ діяльність клубів за інтересами;

§ через діяльність «Клубу турботливих батьків» надання послуг родинам у вирішенні соціальних проблем;

§ розв’язання проблем дитячої бездоглядності, профілактики підліткової злочинності, шкідливих звичок, зайнятості молоді в позаурочний час;

§ поширення досвіду ГАШ через поповнення відеотеки «Сторінками життя ГАШ»;

§ збільшення обсягів пропагандистських матеріалів у засобах масової інформації щодо використання можливостей масового спорту для формування здорового способу життя.

Крок за кроком, сходинку за сходинкою, наближаємось до мети: зробити життя кращим, цікавим і багатогранним. Бо, як говорить мудре народне прислів’я: «Тому роду не буде переводу, де люди милують згоду». Тільки спільними зусиллями, відповідальністю, чуйністю один до одного можна вирішувати найважчі, найскладніші завдання. І найголовніше з них – виховати Громадянина сучасного світу.

Линии-разделители Анимашки, анимационные картинки с кодами для дневников и блогов

20 жовтня 2015 року у Новосілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся круглий стіл

«Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми

«Школа як осередок розвитку громади: стан та перспективи реалізації проекту»

З привітальним словом виступили:

Ворон Марина Василівна, координатор освітніх проектів Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»

Боярчук Ольга Іллівна,завідувач відділом виховної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», координатор програми «Школа як осередок розвитку громади»

Савченко Валентина Миколаївна, начальник відділу освіти Макарівської районної державної адміністрації

Українець Надія Миколаївна, методист районного методичного кабінету координатор програми «Школа як осередок розвитку громади»

В ході круглого столу було обговорено стан та перспективи реалізації програми «Школа як осередок розвитку громади»: з досвіду роботи проектних шкіл.

ü Громадський проект «Вшануймо Героїв» Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика Бориспільського району;

ü Освітній проект «Центр педагогічної освіти для батьків» Розкішнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ставищенського району;

ü Навчальний проект «З комп’ютером «на ти» Ставищенського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – педагогічний ліцей»;

ü Кроки розвитку Новосілківської громадсько-активної школи

Коваленко Наталя Миколаївна, директорНовосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Макарівського району

• Дієві форми та методи активізації батьківської громадськості для партнерської співпраці;

• Підготовка педагогічних працівників до розроблення спільних проектів з місцевою громадою;

• Успішні практики укладання угод з партнерами;

• Реалізація проекту «Дружна родина, здорова дитина – міцна громада».

Було проведено виставку творчих робіт народних умільців: Розсохач Л.І., вчитель початкових класів Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ст. – вироби з паперових трубочок, Хлопук С.М., бібліотекар Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ст. – вишивка атласною стрічкою, Грущанська , Гружчанська ЗОШ І-ІІІ ст. – плетіння виробів з соломи, Забуянська ЗОШ І-ІІІ ст. – малювання картин гарячим воском.

На завершення заходу усі учасники відвідали Ясногородську страусину ферму.

Кiлькiсть переглядiв: 336

Коментарi