Впровадження МПП «ПіснеЗнайка»

Вчитель початкових класів
Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
член творчої групи проекту,
Лоневська М. М.

Споконвічна мрія всіх батьків – бачити своїх дітей здоровими і добре освіченим, стає здійсненною, коли використовувати на уроках МПП «ПіснеЗнайка». Вона одночасно забезпечує інтелектуальний, фізичний, естетичний, моральний і духовний розвиток дітей

Цілющі властивості музики широко відомі – її з успіхом використовують для лікування не тільки нервово-психічних, а і внутрішніх захворювань: серцево-судинної системи, нирок, шлунково-кишкового тракту. Музика й спів поліпшують самопочуття, апетит, мають знеболюючий та антистресовий ефекти. Лікування за допомогою музики в медицині називається музикотерапією.

Що ж це за чудо? «ПіснеЗнайка», насамперед – комфортне навчання дітей будь-якого віку, не тільки здорових, а й із затримкою психомовленнєвого розвитку, зниженими зором, слухом, при заїканні. «ПіснеЗнайка» – це лікувально-оздоровча система виховання. Усі пісні «ПіснеЗнайки» також написані з урахуванням вимог музикотерапії. Вони здатні організувати збуджену дитину і залучити до роботи слабку, сором’язливу.

15 грудня на базі Новосілківської школи відбулося чергове заняття слухачів обласного опорного закладу освіти за проектом «Гармонія інтелекту і краси «ПіснеЗнайка» в школі І ступеня».

Позитивному настрою та налаштуванню слухачів на роботу сприяли психологічні тести, які провела психолог школи Харченко А.В. одразу на початку заняття.

Для слухачів курсів, вчителі творчої групи, які займаються впровадженням МПП «Піснезнайка», підготували відкриті уроки з природознавства. Зокрема вчитель 3 класу Лоневська М.М. провела урок «Голубе диво планети», на якому учні, співаючи пісні та виконуючи динамічні рухи, вивчили властивості води, її перетворення та кругообіг. Дуже полегшила роботу мультимедійна техніка, яку використовувала вчитель. Діти мали змогу простежити рух води та її властивості за допомогою рухливих картинок.

А ось вчитель географії Крижак Т.Ф. у 5 класі провела заняття факультативу «ПіснеЗнайка про Всесвіт» – «Жити у Всесвіті в злагоді треба». Діти в театральній формі обіграли «Суперечку планет». Захід мав мету повторити особливості природи планет Сонячної системи, ну а також, виховати почуття дружби та відповідальності в учнів. Дітям було дуже цікаво, вони, навіть, вигадали свої власні планети: Усмішка, планета Квітів, планета Повітряна кулька тощо.

Зрештою, слухачі курсів залишилися дуже задоволені організованою роботою. Це можна було судити з позитивних відгуків, які залишили вчителі області під час обговорення занять.

Вся робота вимагає великих зусиль і багато часу, тож вчителі творчої групи Новосілківської ЗОШ тісно співпрацюють з доктором медичних наук, автором МТП «ПіснеЗнайка» Яновською Н.М. та методистом РМК Українець Н.М., які надають постійно методичну допомогу, консультують та відвідують заняття з використанням даної технології.

2011 р.

Кiлькiсть переглядiв: 358

Коментарi