• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

Емблема шкільного козацького товариства імені Івана Мазепи/Files/images/shkt/емблема.jpg

Як один із методів розвитку учнівської ініціативи, формування здатності відстоювати власну позицію, приймати нестандартні рішення в організації виховної роботи Новосілківської ЗОШ І–ІІІ ступенів, до управління шкільними справами активно залучаються школярі.
Щоб вдало організувати учнівське самоврядування необхідно знайти відповіді на актуальні питання сьогодення – як зацікавити дітей, відволікти їх від пагубного впливу вулиці, змусити думати і діяти за покликанням душі, розбудити ще не до кінця втрачені почуття добра, справедливості, любові до ближнього.
Перед вчителем сьогодні стоїть завдання створити такі умови, аби кожна дитина прагнула долучитися до певної справи, щоб вона могла в реальному світі вирішувати реальні проблеми.
Спираючись на нормативно-правові документи, на світовий та вітчизняний досвід учнівського самоврядування в Новосілківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів створеною суттєво нову організацію школярів, яка максимально задовольняє інтереси, бажання й можливості дітей та враховує специфіку навчального закладу.
Учнівське самоврядування є там, де школярі – від першокласника до випускника, відчувають себе господарями навчального закладу, відповідальними за все, що відбувається в їх рідному селі. Ініціатива, самостійність, творчість учнів у взаємозв’язку з педагогічним керівництвом, співпрацею з громадськими організаціями, родиною та громадськістю на принципах гуманізації та демократизації, самоактивності та саморегуляції – ось справжній рецепт успіху справи. Саме тому було створено модель учнівського самоврядування, яка дістала назву «Шкільне козацьке товариство імені Івана Мазепи» (ШКТ), яке базується на засадах патріотично-національного виховання молоді в дусі традицій і звичаїв українського козацтва.
Ідея створення ШКТ прийшла після підписання угоди про співробітництво з представниками Міжнародної організації «Українське козацтво» та з легкої руки сільського голови, координатора громадсько-активної школи, Кубай Наталі Михайлівни.
9 Травня 2006 року в урочистій обстановці було проведено першу посвяту в козаки кращих учнів школи та активних членів громади села. Посвята пройшла за давньою козацькою традицією з прийняттям клятви-присяги та врученням реєстрових грамот. Реєстрові грамоти вручав отаман-генерал Святошинського районованого товариства «Богунський полк Українського козацтва» Потапенко Анатолій Васильович. Цього дня було започатковано славну традицію проводити свято Посвяти в козаки двічі на рік – 14 жовтня (на Покрову – головне свято козаків) та 9 травня (на День Перемоги – головне свято українців).
Головний орган будь-якої організації – загальні збори, де вирішуються важливі питання діяльності та планується робота на майбутнє. Роль такого органу в Новосілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів виконує Рада коша. Рада коша сприяє формуванню колективної думки, розвитку почуття співучасності у загальних справах, відповідальності за свої дії; виконує функцію об’єднуючої ланки між педагогічним та учнівським колективами.

Статут шкільного козацького товариства ім. Івана Мазепи

/Files/images/Структура шкт.png

Кiлькiсть переглядiв: 596

Коментарi